Nehormonální antikoncepce – ideální volba pro zdraví ženy

3. 1. 2016
Nehormonální antikoncepce, přírodní lékárna, LadyBio
Chránit se před otěhotněním hormonální antikoncepcí je sice snadné a pohodlné, ovšem ne každá žena či dívka si chce své tělo zanášet hormony. Užívat pilulky, nalepit si náplast nebo si do předloktí nechat zavést tyčinku je také řešení, ale rozhodně není vhodné pro všechny.
 
Jestliže si ani vy nechcete do svého těla zbytečně cpát hormony, které si pohrají s jeho přirozenými procesy, pak se spolehněte na nehormonální antikoncepci. Je daleko zdravější, její používání není nikterak složité a rovněž i v tomto odvětví můžete vybírat hned z několika možností, jak se před nechtěným početním ochránit.

Pesar – zdravá bariérová antikoncepce pro ženy

Pesar – na první pohled připomínající gumový klobouček – funguje na stejném principu jako kondom. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších druhů ženské nehormonální antikoncepce, jež se dá používat opakovaně a při správné údržbě vydrží i dva roky. Pesar je zdravotně nezávadný a nejčastěji vyrobený z lékařského silikonu. Jeho zavádění chce trochu cviku a pro maximální účinnost se doporučuje kombinovat jej s použitím spermicidního gelu – ten sníží pohyblivost spermií a uvnitř pochvy vytvoří pro ně nevhodné prostředí.
 
Pesar, nehormonální antikoncepce, LadyBio
  • Pesar FemCap

Cervikální pesar FemCap vyrobený z lékařského silikonu se nasazuje na děložní čípek a brání spermiím vniknutí do dělohy. Doporučuje se zavádět jej nejpozději do 15 minut před pohlavním stykem, po němž by měl zůstat zavedený až 6 hodin – nejdéle však 48 hodin. Nemá žádné vedlejší účinky, nikterak netlačí na čípek a dá se používat opakovaně. Doporučuje se kombinovat se spermicidním gelem .
Pesar Caya, nehormonální antikoncepce, LadyBio
  • Pesar Caya

Z lékařského silikonu, který je zdravotně nezávadný, je vyrobený i pesar Caya, jehož účinnost se dá srovnávat s účinností pánského kondomu. Tento pesar mohou používat všechny ženy a to i ženy po porodu nebo ty, které mají alergii na latex. Lze jej zavádět ve dřepu, vleže nebo s jednou nohou na stoličce a doporučuje se zavést jej nejpozději 5 minut před pohlavním stykem – po něm může být zavedený nejméně 6 hodin, nejdéle však 24 hodin. Je nutné vždy kombinovat se spermicidním gelem.
 
Líbil se vám článek? Sdílejte jej.