Nový e-shop, nové výzvy, stejný cíl. Co dalšího přinesl rok 2018?

19. 12. 2018

K oslavám nového roku patří i ohlédnutí za tím končícím. Zatímco v osobním životě vzpomínáme na zážitky a změny, v práci bilancujeme a hodnotíme. A protože náš e-shop Ladybio je pro nás nejen prací, ale také koníčkem, i na jeho rok 2018 se díváme ze všech stran.

Nechceme vás unudit k smrti suchopárnou výroční zprávou, a tak jsme před pár dny spustili tipovací soutěž, jak si e-shop Ladybio v roce 2018 vedl. Šťastlivci, kteří tipovali správně, už mají své výhry v kapse. Pokud jste se však soutěže zúčastnili a e-mail neobdrželi, tipování asi nepatří mezi vaše silné stránky. Jaké byly správné odpovědi a na co se můžete těšit v letošním novém roce?

Kolik značek u nás najdete – 43, 66, nebo 108?

Správná odpověď je 66. Ano, přesně 66 značek pečující nebo zkrášlující přírodní kosmetiky. Jen v roce 2018 jsme jich přidali dvacet jedna. Největší ohlas si u vás vysloužila organic dekorativní kosmetika Ere Perez z Austrálie, kosmetické štětce EcoTools z recyklovaných materiálů, britská vlasová kosmetika TabithaAntonin .B  vlasové máslo a sérum, kterým tleskají kadeřníci luxusních salonů i vizážisti od Evropy po Šanghaj, a 10-FREE laky na nehty Mischo Beauty.

Rozšířili jsme nabídku menstruačních kalíšků, kterým ženy dávají přednost stále častěji, a v létě nám dorazila perfektní živá kosmetika Rawgaia, kterou jsem měla možnost vyzkoušet. Jejich modrá MSM exfoliační sada je fantastická! Pokud toužíte po hladké pleti, v recenzi se dozvíte vše, co byste měli vědět. A jestli váháte, zda je na obličej lepší bezvodý balzám nebo pleťový krém, mrkněte na prosincový článek o balzámech, kde najdete i mini recenzi „červeného“ balzámku Rawgaia.

Už zmiňovaná dekorativka Ere Perez je jednou z nutností, kterou u nás musíte vidět. Nabízí vše, co potřebujete k líčení — od podkladové báze přes make-upy a korektory až po řasenky a rozjasňovače. Výjimečnost dekorativky je ale v barvách. Jsou namíchané tak, aby vám slušely v zimě i v létě a vytvářely přirozený, svěží look.

Velmi dobré ohlasy máme na slovenskou značku ekodrogerie Chistee. Každý chce mít doma uklizeno a čisto, ale někdo chce ještě navíc uklízet zodpovědně a nezatěžovat přírodu. Právě proto v Chistee vytvořili čisticí prostředky do domácnosti z přírodních jedlých ingrediencí. Jsou účinné a přesto zdraví nezávadné. Klidně si s nimi můžete očistit i ovoce!

I když se nám seznam šedesáti pěti značek zdá jako pěkné číslo, plánujeme ho rozšířit. Už teď máme vyhlédnuté další nové značky, které brzy představíme.

Sedm statečných

E-shop Ladybio roste každým rokem. Nejužší tým má dnes sedm členů. Naše „máma“ Veronika, zakladatelka Ladybio, dala dohromady tým žen, pro které je práce koníčkem a kosmetika cestou ke kráse a zdraví. V tomto roce jsme mezi nás přivítali Kačku a Renču, které se starají o objednávky, textařku Terezku, grafičku Péťu a účetní Julii. Kdo všechno tedy stojí na druhé straně „internetové“ zdi?

  • Veronika  zakladatelka Ladybio, která stojí nad celým projektem. Vybírá veškerou kosmetiku, kterou u nás najdete, a prověřuje ji. Určuje cestu, kterou se vydáváme, komunikuje s výrobci i distributory, vyhledává kolegy a partnery, kteří jsou pro Ladybio největším přínosem. To je ale jen slabý výčet. Více se o naší Ladybio mámě dočtete v rozhovoru, který se objeví v našem magazínu.
  • Katka a Renča  ochránkyně naší backoffice. Denně s vámi komunikují přes e-mail, telefon, chat, potvrzují objednávky a starají se, aby ve skladu bylo vše, co má být.
  • Julie  je naším nejnovějším členem a stojí za vším papírováním s čísly.
  • Niki  neboli moje maličkost. Znáte mě z newsletterů, článků a taky stojím za příspěvky na Facebooku nebo za texty u produktů.
  • Terezka  stojí za všemi texty na e-shopu a speciálními e-mailovými seriály se zkrášlujícími návody. Zjišťuje také, která témata vás zajímají, abychom o nich mohli psát v magazínu. Terezka je koučem nám, kteří plní magazín články a e-shop texty. 
  • Péťa  zkrášluje e-shop svým grafickým uměním a fotkami produktů. 

Za Ladybio ale stojí více lidí. Spolupracujeme s několika odborníky a poradci z řad logistiky, IT a managementu.

Nakonec sedíme v zelené

Tým o více lidech potřebuje také více místa na práci. Nejdříve jsme si vystačili s prací z domu a konferenčními hovory. Ale už na jaře jsme cítili, že potřebujeme základnu. A tak máme vlastní kancelář v Hradci Králové. Katka s Renčou v ní mají svá pracovní místa, odehrávají se zde pracovní schůzky i týmové meetingy.

A i když kancelář slouží většinou jen pro interní akce, chceme, aby byla krásná a nabízela pohodlí. Proto v ní máme pohodný gauč. Nabízelo se, aby měl firemní barvu, růžovou nebo fialovou. Ale zelená je tak uklidňující! Navíc nám připomíná naši „zelenou“  přírodní a ekologickou cestu životem. Jo a sedí se nám v ní jako v mechu.

Stěhováním kanceláře to neskončilo

Stěhovali jsme totiž i sklady. Balíčky teď expedujeme rychleji a hlavně ekologičtěji. Určitě jste si všimli, že z balíčků zmizela izolepa a nahradila ji papírová páska. Polystyrenové výplně postupně nahrazujeme papírovou drtí.

Nové sklady nepatří nám, ale firmě, která se specializuje na expedici balíků různých e-shopů. To znamená, že balicí materiál je recyklovaný mezi několika e-shopy — co se nehodí jednomu, pomůže druhému. 

Může být e-shop vůbec ekologický? Přečtěte si článek Ekologie v e-shopu.

Nový obchod, nové výzvy, stejný cíl

Svět BIO kosmetiky nás nepřestává bavit a zajímat. Stále více se zajímáme o propojení krásy, zdraví a pohody. Proto jsme neodolali nabídce koupit nový e-shop – Goorganic. Najdete tam to nejlepší pro zdravý životní styl – detoxikační kúry, bylinky, superpotraviny, sušené plody i ořechy, různá koření, oleje i octy nebo sirupy, které za chvilku budete milovat více než cukr do čaje či kaše. Mimo to tam najdete i ručníky, tašky a povlečení z biobavlny, ekologické čisticí a prací prostředky i kuchyňské spotřebiče.

Goorganic je na světě už pár let, ale původnímu majiteli začal docházet dech a obchod začal pokulhávat. Náš už je pár měsíců. V tuto chvíli doplňujeme sklady, zrychlujeme komunikaci a expedici balíčků, na papíře se nám rýsuje nový vzhled. Jednoduše pilně pracujeme na jeho vylepšení.

Goorganic BIO zdravý životní styl
Kosmetika a jídelníček — zdraví vnější i vnitřní — Ladybio a Goorganic. Dokonalá kombinace pro zdravé a krásné já.

 Rok 2018 byl pro nás v Ladybio plným změn a velkých rozhodnutích. Jsme rádi, že se můžeme poplácat po zádech a říct si „dobrá práce“ – a to jen díky vám. Můžeme se chlubit lepšími čísly, ale i tím, že se k nám stále rádi vracíte a doporučujete nás svým známým. Děkujeme!

Autorka článku

NikiNiki Pavlíková

Nemůžu se nabažit čerstvého horského vzduchu a radosti z vlastnoručně zasazených rostlinek. Miluji čaj a silnou kávu. Pomalu propadám józe a nadobro jsem propadla cestování. Lépe mi to píše než mluví, a proto věčně datluji do klávesnice nebo plním papír inkoustem. Těším se na každou kosmetickou novinku, knihu i film. 

Jsem vizuálně založený člověk, proto si užívám výhledů, obrázků a barev. Ale nejvíc ze všeho beznadějně miluji svou dcerku Nefeli.

Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Proč nakoupit na ladybio.cz?
Vzorečky ke každé objednávce
Zdarma
Platba kartou, převodem nebo na dobírku
On-line, okamžitě a hned
Jsme tu pro Vás online 8 - 16 každý všední den
Neváhejte se s námi poradit - zavolejte nebo napište
Balíček Vám rádi pošleme i na Slovensko nebo po Evropě!
Prosíme - dejte nám ale vždy vědět předem

Magazín
Nedělejte si z vrásek vrásky. Jak pečovat o zralou pleť?
Jak to udělat, abychom se i pletí s vráskami mohly chlubit?
Nedělejte si z vrásek vrásky. Jak pečovat o zralou pleť?
CEO Veronika: Otevřeně o LadyBio. O začátcích i fuck-upech
Rozhovor s majitelkou LadyBio, s Veronikou, který si prostě chcete přečíst
CEO Veronika: Otevřeně o LadyBio. O začátcích i fuck-upech
Proč na LadyBio nenajdete mořské houby?
Mají sice příznivé účinky pro tělo, ale jsou dva pádné důvody, proč na LadyBio nepatří
Proč na LadyBio nenajdete mořské houby?
Ponořte se do tajů květových vod
Je pro vaši pleť lepší růže, nebo heřmánek? Přečtěte si, jak používat květové vody
Ponořte se do tajů květových vod
Testujeme: Jak pod drobnohledem dopadly maska a tonikum Bioaroma?
Přečtěte si, jak mi dvojí bylinková péče způsobila nečekanou závislost
Testujeme: Jak pod drobnohledem dopadly maska a tonikum Bioaroma?
4 × 4 tipy, jak po zimě hodit vlasy do latě
Přečtěte si, které olejové zábaly jsou těmi nejlepšími maskami na vlasy
4 × 4 tipy, jak po zimě hodit vlasy do latě
Testujeme: Je Moringa All-beauty Créme opravdový Skin Hero?
Přečtěte si recenzi na rozjasňující krém od Ere Perez. Je tak boží, jak slibuje?
Testujeme: Je Moringa All-beauty Créme opravdový Skin Hero?
Jak a čím se dělá permanentní make-up?
A jaká rizika sebou nese? A co udělá s pletí?
Jak a čím se dělá permanentní make-up?
Návod, jak bojovat s mastnou a problematickou pletí
Zbavte se nedokonalostí pleti jednou provždy. Přečtěte si, co funguje...
Návod, jak bojovat s mastnou a problematickou pletí
4 typy líčení, bez kterých se neobejdete
Ženy preferují jeden typ líčení. Každé ale sluší 4 základní looky...
4 typy líčení, bez kterých se neobejdete
Exkluzivně z Austrálie: Jak se rodí nápady v Ere Perez? A co ekologie?
Jak vznikají produkty a co uhlíková stopa? Vše v rozhovoru...
Exkluzivně z Austrálie: Jak se rodí nápady v Ere Perez? A co ekologie?
Suchá i mastná – jak si poradit se smíšenou pletí?
Zjistěte, jak pečovat o smíšenou pleť, aby byla v pohodě
Suchá i mastná – jak si poradit se smíšenou pletí?
Manuál na výjimečného Valentýna
Oživte svůj den zamilovaných a překvapte svou lásku neobvyklým zážitkem.
Manuál na výjimečného Valentýna
Poznáte greenwashing?
Bio, eko, přírodní – které produkty takové jsou a které se jen tak tváří?
Poznáte greenwashing?
Modré světlo škodí pleti více než UV
Jak se bránit proti LED světlu z monitorů a displejů?
Modré světlo škodí pleti více než UV
Jste zimní typ? Víme, jaké líčení vám sluší
Máme pro vás připravenou paletu odstínů a tipy pro líčení
Jste zimní typ? Víme, jaké líčení vám sluší
Znamená „lokální“ vždy to nejlepší?
Jsou lokální produkty jen mýtus – je lokální vždy ta nejlepší varianta?
Znamená „lokální“ vždy to nejlepší?
Vybojují lubrikanty Good Clean Love právo netestování na zvířatech?
Spojili se s PETA a přišli s revoluční výrobou, která snad změní zákon
Vybojují lubrikanty Good Clean Love právo netestování na zvířatech?
5 + 1 tip, jak zatočit se suchou pletí i v zimě
Zbavte se pokožky, která pne a praská – už nadobro
5 + 1 tip, jak zatočit se suchou pletí i v zimě
Bezvodé balzámy – trumfnou pleťové krémy, nebo ne?
Už jste zkoušeli bezvodý balzám na pleť? Podívejte se, co byste o něm měli vědět
Bezvodé balzámy – trumfnou pleťové krémy, nebo ne?
Heureka