Jak oslavit Valentýna jako nezadaná?

10. 2. 2017

Valentýn byl pro mě vždy dosti depresivní svátek a vytvořila jsem si k němu až jakousi averzi. Přišlo mi potupné chodit někam na párty a „lovit“ chlapy. Měla jsem pocit, že chodím s nálepkou na čele, která na všechny kolem křičí:

Jsem nezadaná, nikdo mě nechce!

Takto jsem trápila až do chvíle, když přišla má kamarádka s geniálním nápadem. Oslavit Valentýna společně!

Nebojte, není to tak, jak to vypadá a nedojde teď k žádnému skandálnímu odhalení. Rozhodli jsme se proměnit tento svátek v den, kdy oslavuje sebe jako ženy! Kdy sami sebe milujeme a dopřáváme si péči o tělo i ducha.
Přátelství

Tipy na single valentýnský večer!

1.      Aromaterapeutický večer

Občas je potřeba dopřát si chvilku pořádného relaxování. Máte rádi vůně a znáte aromaterapii?

Tato terapie je jednou z nejpřirozenějších metod, která využívá vůní éterických olejů pro posílení rovnováhyharmonie organismu po fyzické i psychické stránce.

Zaujaly vás éterické oleje a chcete se o nich dozvědět více? Vyzkoušíte i vy domácí aromaterapii? 

Aromaterapie esenciálními oleji

 Tip: Pokud si netroufáte hned na terapii éterickými oleji, pak doporučujeme vyzkoušet přírodní vonné svíčky a vosky do aromalamp, které obsahují ideální množství éterických olejů.

 

2.      Sauna

Zajděte si do sauny. Báječně si tam odpočinete, uděláte něco pro své zdraví a třeba tam nakonec potkáte partnery pro zbytek života. Navíc je hned uvidíte tak, jak je pánbůh stvořil, takže vás po pár dalších schůzkách nebude čekat nemilé překvapení.

Saunování

3.      Meditace

Vyzkoušejte něco nového! Meditace jsou skvělý způsob, jak se lépe poznat, rozpoznat své touhybýt harmonická. Též dokáží odbourávat vnitřní bloky z dětství, z minulých vztahů či nenávisti k sobě samé.

Milé ženy, pojďme milovat sebe takové, jaké jsme!

4.      Jóga

Jógy existuje celá řada stylů. Na některých lekcích se pěkně zapotíte a posílíte tělo, na jiných budete více relaxovat a soustředit se na svůj dech. Všechny styly mají jedno společné, nebo by měly mít, a to je pocit klidu, harmoniepoznání svého těla. Už víte, která jóga bude pro vás ta pravá?

Meditace a jóga pro osobní rozvoj

5.      Hýčkání pleti

Toto je má oblíbená část. Kdy je čas mluvitzkrášlovat se. S kamarádkou si můžete navzájem upravit obočí, vyčistit si pleť, dopřát si pleťovou masku a celé to završit masáží obličeje. Pro masáž můžete využít naředěných éterických olejů nebo oblíbených obličejových olejů. Masáž by měla být nenásilná a velmi jemná. Začínejte od čela a jezděte malými krouživými pohyby po celém obličeji i dekoltu.

6.      Vlasy jako od kadeřníka

Asi každá z nás miluje, když o ní někdo jiný pečuje, i proto tak rády chodíme ke kadeřnici. Mojí nejoblíbenější části je mytí vlasů a masáž pokožky hlavy. A proč si toho neužít sama nebo s kamarádkou?

 1. připravte si přírodní vlasový olej – ricinový, kokosový nebo nějakou jiný olej
 2. navlhčete si vlasy a pokožku hlavy
 3. naneste malé množství oleje na konečky prstů
 4. začněte masírovat – důležité je, abyste hýbali s pokožkou hlavy, nebojte se toho, díky pohybu dojde k lepšímu prokrvení, detoxikaci a lepšímu vstřebání oleje
 5. olej můžete roztáhnout i do délek
 6. nechte 20 minut působit
 7. smyjte přírodními šampóny bez silikonů
Hýčkejte své vlasy a dopřejte si masáž hlavy

Tip: nejprve si naneste olej na celou pokožku hlavy a poté začněte s masáží

7.      Filmový večer

Nic se vám nechce a ráda byste jen relaxovala? Večer patří jen vám, tak proč si ho neužít po svém při filmovém maratonu! Odličte se, naneste si noční krém, připravte něco dobrého a filmový večer může začít. S kamarádkou si vždy zalezeme po jednu peřinu, doneseme si dobroty a pustíme si romanťárnu nebo komedii, ke které se rády vracíme. Zkusíte to také?
Filmový maraton

8.      Dárek pro sebe

Udělejte si radost krásným šperkem z přírodních drahých kamenů. Krásná ozdoba, vám může připomínat, že je důležité mít ráda hlavně sama sebe :). Ideálním a módním doplňkem je náramek z minerálních korálků, kterým jsou přisuzovány léčivé vlastnosti a energie. Vybrali jsme nádherné kamínky, dary přírody, které vám mohou pomoci s láskou k sobě samotné.
 
Howlit bílý
Nebo také magnezit, je bílý kámen s šedými reliéfy. Probouzí v nás lásku sami k sobě. Dodává klid a vyrovnanost. Přináší harmonii a mír. Zklidňuje city a učí nás lépe odolávat stresu. Pomáhá nám přijímat ostatní takové, jací jsou bez nutkání je měnit. Mimo jiné také pomáhá při migrénách, menstruaci, uvolňuje křeče, svaly a detoxikuje.
 
Růženín
Jak už jeho název napovídá, má růžovou barvu. Je známy jako kámen lásky, krásy a uzdravování. Ochraňuje naši duši a léčí ji z citových zranění. Učí nás sebelásce i lásce k druhým. Pomáhá nám odpouštět. Dodává životní energii. Je vhodný například při problémech srdce, genitálií a nervového systému.
 
Korál červený
Lidé už v minulosti věřili, že jim červený korál přináší prosperitu a lásku. Posiluje vášeň, vnitřní mír, pochopení a sílu. Tomu, kdo ho nosí pomáhá k pochopení sama sebe a smířením se sebou samým. Může podporovat přátelství, mezilidské vztahy a lásku. Chrání před depresemi a úzkostí. Je symbolem radosti, štěstí a pomáhá užívat si svůj život naplno. Na fyzické úrovni pomáhá odstraňovat problémy krevního oběhu a ledvin.
 
Granát
Je tmavě červený, velmi silný kámen, plný energie. Dodává potřebný klid a pomáhá udržovat organismus v rovnováze. Přináší sebevědomí a odvahu. Podporuje lásku i sexuální energii. Otevírá srdce a je naladěn na srdeční energii. Má pozitivní vliv na mezilidské vztahy a přátelství. Pomáhá proti depresím a dodává optimismus. Uzdravuje srdce a plíce, přispívá k regeneraci organismu.
 
Hematit
Zajímavý druh minerálu ocelově šedé barvy. Má pozitivní vliv na činnost orgánů v těle a psychické zdraví. Zlepšuje vztahy, podporuje lásku a porozumění. Uklidňuje mysl a uvádí do rovnováhy celé tělo. Ochraňuje před negativní energií. Zvyšuje sebevědomí a pomáhá ženám překonávat plachost. Zahání úzkost, udržuje zdravou krev, je vhodný pro urychlení a detoxikaci organismu.
 
Rodonit
Krásný růžový minerál s černými skvrnami. Je symbolem zdraví, lásky, rovnováhy, klidu a jistoty. Posiluje sebedůvěru a pomáhá zbavit se závislosti na jiných osobách. Odstraňuje paniku, fobie a strachy. Pomáhá hojit citová zranění, dodává schopnost odpouštět a buduje lásku sama k sobě. Aktivuje činnost srdce a odstraňuje hněv. Podporuje nervovou soustavu a plodnost.
 
Měsíční kámen
Jiným názvem selenit, je bezbarvý průhledný kámen. Posiluje intuici, přitahuje a probouzí hlubokou lásku a pomáhá ji udržet. Uklidňuje rozbouřené emoce a přehnané citové projevy. Přitahuje štěstí a rozvíjí kreativitu. Pomáhá pochopit, co činí člověka šťastným a co potřebuje. Vyrovnává hormonální soustavu, zmírňuje bolesti při menstruaci, podporuje lymfatický systém, harmonizuje vlastní pocity a postoj k opačnému pohlaví.
 

9.       Kouzlo lásky

Přinášíme vám tip na zajímavý experiment. Sestavil ho vědec a psycholog Arthur Aron v roce 1997 v New Yorku. Už jste někdy potkali někoho, s kým jste si “sedli” a nebyl problém spolu mluvit o čemkoliv? Je dokázáno, že pokud jste k sobě i druhým otevření, máte možnost se poznat lépe, než při konverzaci o běžných povrchních tématech. Chce to trochu odvahy, odhodit stud, předsudky a najít chuť, se opravdu poznávat takové jací jsme. Můžete sami vyzkoušet, jestli vás to opravdu sblíží, nebo se dokonce zamilujete.
Celý “pokus” by neměl trvat déle než hodinu. Nemusíte ale nijak stresovat, nejde o test ve škole. Obsahem je 36 otázek, na které se snažte co nejupřímněji odpovídat postupně, od 1. do 36. Každý by měl odpovědět na všechny otázky.
 
 
Jdeme na to
 1. Můžete si měl vybrat kohokoliv na celém světe, koho byste pozvali na večeři?
 2. Chtěli byste být slavní? Jakým způsobem?
 3. Připravujete si vždy co řeknete, než někomu voláte? Proč?
 4. Jak by pro vás vypadal ideální den?
 5. Kdy jste si pro sebe naposledy zpívali? A někomu jinému?
 6. Kdybyste mohli žít do 90 let a posledních 60 let byste měli možnost zachovat si mysl, nebo tělo 30 letého. Co byste si vybrali?
 7. Máte svou tajnou předtuchu toho, jak umřete?
 8. Vyjmenujte 3 věci, které máte společné.
 9. Za co ve svém životě jste nejvíce vděční?
 10. Pokud byste mohli změnit cokoliv ve své výchově, co by to bylo?
 11. Stopněte si 4 minuty a popište si navzájem co nejvíce detailně váš život, jak jen to bude možné.
 12. Pokud byste se měli zítra probudit a získat jakoukoliv jednu vlastnost nebo schopnost, co by to bylo?
 13. Kdyby vám věštecká koule mohla prozradit pravdu o vás, vašem životě, vaši budoucnosti nebo čemkoliv jiném, co by jste chtěli vědět?
 14. Existuje něco o čem dlouho sníte? Proč jste to ještě neudělali?
 15. Co je vašim největším životním úspěchem?
 16. Čeho si v přátelství nejvíce ceníte?
 17. Jaká je vaše nejcennější vzpomínka?
 18. Jaká je vaše nejhorší vzpomínka?
 19. Pokud byste věděli, že v jednom roce náhle umřete, změnili byste něco na svém životě kterým dosud žijete? Co a proč?
 20. Co pro vás znamená přátelství?
 21. Jakou roli pro vás ve vašem životě hraje láska a náklonnost? Jak moc je pro vás důležitá?
 22. Vyjmenujte 5 pozitivních charakteristik protějšku, se kterým se právě bavíte.
 23. Jak je vám blízká a jak semknutá je vaše rodina? Myslíte si, že vaše dětství bylo šťastnější než většiny lidí?
 24. Jaký máte vztah se svojí matkou?
 25. Vymyslete o vás dvou 3 pravdivá tvrzení. Například: My oba se cítíme v této místnosti…
 26. Dokončete tuto větu...Přál/a bych si někoho, s kým bych mohl/a sdílet....
 27. Kdybyste se vy dva stali blízkými přáteli, co si myslíte, že by ten druhý měl o vás vědět?
 28. Řekněte každý tomu druhému, co se vám na něm líbí. Buďte upřímní a řekněte něco, co byste normálně neřekli někomu, s kým se neznáte tak dobře.
 29. Sdílejte spolu trapný okamžik ze svého života.
 30. Kdy naposledy jste před někým plakali? A o samotě?
 31. Řekněte si navzájem, co na tom druhém máte rádi
 32. Co, pokud něco takového existuje, je tak vážné, že by se o tom nemělo vtipkovat?
 33. Kdybyste dnes večer zemřeli a nemohli s nikým mluvit, čeho byste nejvíce litovali, že jste mu nikdy neřekli? Proč jste to ještě neudělali?
 34. Váš dům, kde máte všechno, začal hořet. Po záchraně vašich milovaných a domácích mazlíčků, můžete bezpečně zachránit ještě jednu věc. Co by to bylo a proč?
 35. Čí smrt jednoho člověka z vaší rodiny by vás nejvíce zasáhla a proč?
 36. Svěřte se s osobním problémem a zeptejte se, jak by danou věc řešil váš protějšek. Požádejte také partnera, aby se do vás a vašeho problému vcítil a řekl vám o tom.
Na závěr si vyzkoušejte dívat se sobě potichu do očí. Zkuste vydržet 4 minuty. Jaké to bylo? Sblížilo vás to? My to rozhodně s někým vyzkoušíme!
 
Zdroj: Psychology today https://www.psychologytoday.com/blog/open-gently/201310/36-questions-bring-you-closer-together

Přejeme krásný večer!