Jak bezpečně přejít na přírodní barvení

18. 4. 2016
Jak-prejit-na-prirodni-barveni-Ladybio

Rozhodilo Vás, že se ve Vašich krásných dlouhých vlasech objevil první šedivý vlas? Když jich začne přibývat, téměř každá žena se je snaží přebarvit. Pokud patříte k zastánkyním přírodní kosmetiky, i při barvení vlasů se můžete zcela obejít bez chemie. Přírodní barvení je přirozené a na rozdíl od chemických prostředků nemá negativní vedlejší účinky.    

V čem spočívá dvoufázové barvení  

Nejlepší a pro Vaše dlouhé vlasy i bezpečnou a šetrnou metodou, jak přejít na přírodní barvení vlasů, je tak zvané dvoufázové barvení. Používá se, pokud chcete docílit co nejtmavší barvy vlasů. Při dvoufázovém barvení se vlasy nejdřívě obarví hennou a poté indigem nebo barvou s obsahem indiga – po jejich smíchání Vám vyjde hnědá barva. Její odstín bude záviset na poměru, v jakém bylo indigo s hennou smícháno. Dvoufázové barvení je ideální použít v případě vysokého podílu šedých vlasů a světlých vlasů, pokud přecházíte na tmavší odstín, případně vlasů chemicky odbarvených. Ta opravdová hennová barva je totiž velmi silná a je dobré jí nejprve položit barevný základ. Vždy si prosím uvědomte, že nanesení přírodní barvy na vlasy nebarvené hennovými barvami nebo vlasy poničené či „několikabarevné“ nemusí dopadnout podle Vašich představ. Je to dáno tím, že barva chytá na různě barevný a narušený pigment a stejně jako jakákoli chemická barva nedokáže vytvořit jednotný podklad. Ten proto vždy nejprve sjednoťte.     

Indigo – na co si dát pozor     

Indigo je namletá rostlina Indigofera tinctoria a její příprava je odlišná od mnohem známější henny. Na rozdíl od ní se nedoporučuje přidávat do indiga nic kyselého, aby se neznehodnotilo. Rozhodně samotné indigo nezkoušejte na  světlé vlasy, jestliže je předtím neobarvíte hennou. To samé platí pro tmavé odstíny  hennových barev! Samo o sobě je totiž indigo modré a na blond vlasech by chytalo zelený nádech.

Využijte pozitivních účinků henny

Důležité je vědět, že henna nikdy nezesvětluje, neboť barvivo nepronikne hluboko do struktury vlasu, jen ho obalí. Jak postupně hennujete, jednotlivé vrstvičky barviva se na sebe nabalují a objem vašich vlasů se zvyšuje. Vlasy získají zdravý vzhled, pružnost a vysoký lesk. Pamatujte, že henna je přirozeně antibakteriální: hojí vlasovou pokožku a zbaví ji různých vad, které byly reakcí na chemické látky v šamponech a barvách, jež jste možná dosud používali.