Casia obovata je nejlepší přírodní kondicionér

10. 7. 2017

Tak jako se u nás pro zvýraznění blond vlasů používá heřmánek, ve světě se využívá Cassie. Rozšířila se z Asie a dodnes si ji pletou s Hennou, možná proto ji často najdete pod názvem Neutrální Henna nebo Bezbarvá Henna. S Hennou ale nemá nic společného.

Cassie není jen přírodní barva na vlasy. Rozdíl mezi Hennou a Cassií je ten, že každá se získává z jiné rostliny. Henna pochází z Lawsonia inermis, zato Cassie z Cassia obovata. Tato rostlina je rozšířená zejména v tropech, kde se vysazuje podél cest a příbytků jako zastínění před sluncem nebo zvědavými zraky. Cassia má hroznovité květenství žluté barvy a je to keř.
cssia 1

Řekli jsme si, že jde o přírodní barvu na vlasy. Cassia obsahuje žluté až jemně oranžové barvivo, výsledný odstín se samozřejmě projeví unikátně podle typu vlasů. Vliv na odstín má také voda, kterou si vlasy myjeme. Je oblíbená zejména mezi blondýnkami, kterým zvýrazní blond odstíny. To napovídá, že brunetky a černovlásky svůj odstín Casií nepřekryjí. Tmavovlásky, článek nezavírejte! I pro tmavé vlasy má krásný efekt!

Kromě barvení zanechává Cassie vlasy silnější, pevnější, zářivější, zdravější a bez lupů. Je to skvělý přírodní kondicionér. Kromě tohoto do tmavých vlasů vkládá krásný zlatý lesk.

Jak se Cassia používá?

Pokud si Casii pořídíte, nejspíše vás zarazí obsah. Pokud si objednáváte čistou Casii, přijde vám balíček s práškem v zelené až khaki barvě. Na první pohled je velmi podobná Neem prášku, který je na vlasy také skvělý, ale nebarví. Množství prášku se odvíjí od délky vlasů.

Naše Cassia doporučuje použít: 

  • 25 g pro krátké vlasy, 
  • 50 g pro středně dlouhé vlasy 
  • 50 g a více pro dlouhé vlasy.

Prášek smíchejte s teplou nebo horkou vodou, abyste docílili hustoty podobné těstu na lívance. Pasta musí být dostatečně hustá, aby netekla, ale dala se roztírat. Cassie má tu výhodu, že reaguje rychleji než Henna. Nemusíte čekat hodiny se zapatlanými vlasy. Postačí hodinka a je hotovo. Pro výraznější efekt můžete vlasy zabalit do potravinářské folie. Změna je vidět už po prvním použití. Nejvýraznější je lesk, ten je zřejmý okamžitě, jeho zlaté odstíny nelze přehlédnout. Vlasy se krásně rozčešou, nekrepatí se ani necuchají.

cassia 2

Cassia zvýrazňuje světlým vlasům zářivou paletu blond odstínů, tmavým vlasům dodává zlatavé odlesky

Hlavní výhody Cassie

  1. Přírodní kondicionér – na rozdíl od chemických barev a kondicionérů neproniká Cassie do hloubky a nenarušuje strukturu vlasu. Vlas obalí a regeneruje. 
  2. Dodá objem - některé přípravky na vlasy slibují zvětšení objemu, ale efekt většinou po pár hodinách pomine. Cassie vaše vlasy nadzvedne a nadýchá dlouhodobě.
  3. Zdůrazní přirozenou strukturu vlasů - ať už máte vlasy rovné, vlnité nebo kudrnaté, Cassie podpoří přirozenou strukturu a vlnám a kudrlinám dodá sílu a řád. 
  4. Netoxický a šetrný - jako přírodní přípravek na vlasy je Cassie netoxická a zcela šetrná k životnímu prostředí. V roce 2007 prošla přísnými kritérii EU, která zakázala dokonce i některé přírodní barvy, které obsahovaly toxické látky. Neobsahuje amoniak, PPD (parafenylendiamin), parabeny, peroxidy, resorcinol, těžké kovy, umělé vůně, minerální oleje, GMO nebo lepek, což ocení zejména alergici. 
  5. Dlouhodobé výsledky - účinky jsou patrné už po prvním použití. Při pravidelném užívání docílíte dlouhodobějších výsledků a mezi barveními můžete nechávat delší pauzy. 
  6. Antimikrobiální účinky - Cassie má antibakteriální, antimykotické a antimikrobiální vlastnosti. Bojuje s lupy i lupénkou. 
  7. Šetrná k peněžence - množství Cassie na aplikaci se odvíjí od délky vlasů, ale na rozdíl od chemických barviv není spotřeba velká. K úplné regeneraci a péči postačí 2 - 3 měsíce. Pak stačí aplikovat jednou za čas pro dobrou výživu vlasů.

 Možná narazíte na informaci, že Cassie nebo a Henna obsahují toxickou látku parafenylendiamin. Ten se ale vyskytuje jen v chemických napodobeninách Cassie a Henny.

Pokud budeme porovnávat Casii s chemickými barvami a kondicionéry, největším rozdílem je ten, že Cassia nenarušuje povrch vlasu a nevpíjí se do jeho hloubky. Vlas obalí a vytvoří na něm tenký film, který pak vlas chrání před vnějším prostředím nebo před poškozením při česání. Kromě toho vyplňuje trhlinky ve vlasech. Skvělá je k regeneraci vlasů po barvení a napravuje některé nežádoucí účinky antibiotik a léků, které způsobují poškození, zeslabení a vypadávání vlasů. Kromě toho vám stejně olivový olej zaceluje konečky vlasů. Nedochází k třepení a celkově jsou vlasy velmi příjemné a jemné na dotek. 

 Před barvením se doporučuje vyzkoušet barvu na pramenu vlasů od zátylku, abyste předem věděli, jakého odstínu docílíte. Nebo do malého množství namočte vlasy, které vám po česání zůstaly na hřebenu.

Díky 100% přírodnímu složení Cassie můžete experimentovat při míchání barvící pasty. Přidávejte různé ingredience. Například Neem pro silnější regeneraci. Heřmánek zvýrazní blond odstín. Kombinaci s ricinovým olejem ocení zejména ti, co mají velmi jemné vlasy, které postrádají objem. Vše je na vaší fantazii a na tom, co zrovna potřebují vaše vlasy. Ingredience přidávejte postupně, vždy vyzkoušejte na malém pramínku a nakonec si vytvoříte kondicionér/barvu na vlasy přímo na míru. Kapku riciňáku, kapku oliváče, tuhle trošku heřmánku, támhle kopřivu nebo březového listí či kůry. 
  napsala pavlina
 Pavlína  

Narozena 1992
Lásku k přírodě zdědila po rodičích, která ji zavedla až k titulu Bc. z Ekologického zemědělství.
"O přírodní kosmetiku a zdravý životní styl jsem se začala zajímat díky mému boji s akné. Vybavení na pleť se prodražovalo, a tak jsem se začala pídit po alternativách. Dnes vím, které bylinky pomáhají zahnat různé problémy od nachlazení po problémy s pletí."
V týmu Ladybio je od jara 2017.